Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej o naszej polityce prywatności.


Notatki z Transnational Midissage. Biennale Architettura 2021


Notatki z Transnational Midissage to wideo relacja studia architektonicznego CENTRALA (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis) i kuratorki Aleksandry Kędziorek z wydarzeń midisażu (27-29.09.2021) Curators Collective (inicjatywy kuratorów) towarzyszącej 17 Międzynarodowej Wystawie Architektury — La Biennale di Venezia.

Ten 3-dniowy cykl wydarzeń to efekt działań pierwszej w historii weneckiego Biennale oddolnej inicjatywy kuratorów pawilonów narodowych, której celem jest stworzenie platformy do wymiany myśli, współpracy i solidarności działań. Wydarzenia zorganizowane przez Curators Collective, w tym m.in. kuratorów wystawy w Pawilonie Polskim PROLOG +1, to dyskusje panelowe, prezentacje wystaw, premiery książek i spacery, które otworzą przestrzeń do zbiorowej refleksji nad pytaniem tegorocznego Biennale Architektury 2021: Jak będziemy żyć razem?.

Wybrane wydarzenia były transmitowane online:
Shifting the Gaze — panel zorganizowany wspólnie przez Pawilony Izraela, Polski i Uzbekistanu wokół znalezienia alternatywnych sposobów definiowania terytorium. Relacja dostępna na Facebooku.

Pełny program midisażu pod linkiem.
Więcej na temat Curators Collective pod linkiem.

Montaż wideo: Marcin Liminowicz.