Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej o naszej polityce prywatności.


Powtarzajcie za mną (2024) na Open’er Festival

Wystawy, które pokazujemy w ramach Biennale Sztuki w Wenecji, polska publiczność może zazwyczaj zobaczyć w Zachęcie dopiero w kolejnym roku. Tym razem jednak film Open Group Powtarzajcie za mną (2024) będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu w ramach specjalnego programu Sztuka na Open’erze! Dzięki temu ważny głos osób uchodźczych z Ukrainy będzie słyszany teraz również w Gdyni.

To wyjątkowa szansa na obejrzenie pracy, która nie pozwala zapomnieć o trwającej wojnie. Wszyscy bohaterowie filmu to cywilne osoby z wojennym doświadczeniem uchodźczym, które opowiadają o wojnie zapamiętanymi dźwiękami broni, a następnie zapraszają publiczność do ich powtórzenia z wykorzystaniem formuły karaoke.

Powtarzajcie za mną (2024)

Open’er Festival
3–6.07.2024

Producentem filmu Powtarzajcie za mną (2024) jest Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki.  Film powstał w związku z wystawą Powtarzajcie za mną ll prezentowaną na 60. Międzynarodowej Wystawie Sztuki – La Biennale di Venezia w Pawilonie Polskim w Wenecji (20.04–24.11.2024). Udział Polski w 60. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Jacopo Salvi/archiwum Zachęty